Próbki nowego odtwarzacza plików midi na Atari

Cześć, po długiej przerwie ;-). Poniżej zamieszczam próbki działania mojego player’a plików midi, nad którym pracowałem od jakiegoś czasu. Player jest przeznaczony dla komputerów domowych Atari 16/32 bit (opartych na procesorach z rodziny Motorola m68k) i był pisany od podstaw z myślą o użyciu go we własnych produkcjach / grach lub portach używających interfejsu midi.
Za jakiś czas planuję wypuścić publicznie pierwszą wersję wraz z odpowiednimi konwerterami i przykładowym kodem. Oczywiście nastąpi to dopiero wtedy gdy upewnię się, że nie ma w nim żadnych poważnych błędów.
Player operuje na preprocesowanych plikach – własny format, zoptymalizowany do odgrywania muzyki i omijający funkcje systemowe. Będzie też opcja ładowania oryginalnych plików midi (typ 0 i 1) oraz innych dziwnych formatów jak np. MUS używany w grach Id Software. Pliki preprocesowane mają tę zaletę, że nie wymagają parsowania tj. ładują się zdecydowanie szybciej niż normalne pliki midi, nie muszą być ciągle reparsowane, mogą być opcjonalnie skompresowane i zajmują minimalnie procesor podczas odtwarzania. Wymagany jest zewnętrzny syntezator midi (GM / GS).Próbki były nagrywane z modułu brzmieniowego Roland CM-500 podłączonego i sterowanego przez komputer Atari Falcon 030 (mc68030, bez FPU) poprzez port midi. Muzyka pochodzi z gry Doom 1 Id Software.


O wpisie