REminiscence

 

Port REminiscence-0.1.9 dla Atari Falcon030

ekran tytułowy Flashback

ostatnia aktualizacja: 21-03-2010

REminiscence to interpreter, który umożliwia uruchomienie gry Flashback na komputerze domowym Atari Falcon030. Aby móc zagrać potrzebne są oryginalne pliki z danymi z wersji PC. Opcjonalnie można doinstalować moduły z wersji na komputery Commodore Amiga (archiwum z krótkimi nazwami dla TOS są poniżej) oraz pliki z digitalizowaną mową z amerykańskiej wersji Flashback na SegaCD (nowość w wersji 0.1.9 – niektóre dialogi w grze są mówione, nie dotyczy to wstawek animowanych, więc proszę nie raportować tego jako błąd).
Ponadto dodałem support dla kontrolerów jagpad Atari, wprowadziłem usprawnienia znane z portów REminiscence na GP2X/PSP autorstwa Rlyeh i Sektora, dodałem funkcjonalność robienia zrzutów ekranu w formacie TGA i usunąłem całkowicie logowanie przebiegu programu z wersji finalnej.

Rekomendowany jest akcelerator (szyny/CPU). Pod MiNTem konieczne jest wyłączenie wszelkich programowych ‘dopalaczy ekranowych’. Interpreter nie działa pod Aranym.

W odrębnym archiwum załączony jest pełny kod źródłowy (udostępniony na zasadach GPL).

Wszystkie szczegóły znajdują się w READ_ME.NFO (wszystko na temat portu na Atari) znajdującym się w archiwach z plikami wykonywalnymi oraz plikami źródłowymi. Podstawowe informacje na temat oryginalnego portu znajdują się w pliku README pochodzącym z oryginalnej dystrybucji REminiscence Gregorego Montoir (także w ww. archiwach).

Tutaj można obejrzeć zrzuty ekranu z wersji na Atari.

 Wpisy według miesięcy