GRAFX 2 2.4 wip dla Atari Falcon

GRAFX2 logoWygląda na to, że zaćmienia księżyca są dla mnie dobre :P. Na stronie projektu GRAFX2 udostępniłem paczkę z nową wersją programu graficznego/pixel paintera GRAFX2 w wersji rozwojowej 2.4 dla Atari Falcon (procesor 060 jest naprawdę rekomendowany ; ). No tak, pominąłem oficjalną, stabilną wersję 2.3, ale myślę, że się niedługo pojawi.
Dodatkowo w dokumentacji na SVNie projektu umieściłem szczegółowe instrukcje jak samemu zbudować program ze źródeł (wraz z instrukcjami budowania poszczególnych bibliotek) oraz wskazówki dotyczące budowy plików wykonywalnych dla komputerów z procesorem Coldfire (np. Firebee).

W nowej wersji jest naprawdę dużo zmian w stosunku do wersji 2.2, która w momencie wypuszczenia była już bardzo leciwa. Nie było długo releasu i większość zmian była w repozytorium SVN. Zmiany te skrystalizowały się dopiero w wersji 2.3, która została wydana w kwietniu tego roku. Zachęcam do wypróbowania nowej wersji.

aktualizacja: Wersji 2.3 jednak nie będzie, gdyż w wersji 2.4wip nie pojawiły się jeszcze, żadne nowe funkcjonalności i można ją traktować jako ostatnią stabilną z dodatkowymi poprawkami.

aktualizacja 2: Instrukcja kompilacji jest już na oficjalnej stronie wiki.


O wpisie