Wiki “Bus error” – dla koderów Atari

http://bus-error.nokturnal.plW końcu jest. Definitywna strona dla koderów i deweloperów Atari 16/32 bit – wiki “Bus Error” (tłum. błąd szyny adresowej).
Dlaczego właśnie “Bus error”? Ponieważ jest to najczęstszy błąd obserwowany podczas programowania naszych szarych pudełek. Windows ma niesławny niebieski ekran śmierci, Linux ma kernel panic, Amiga ma guru meditation, my mamy biały, wypełniony bombami ekran :).
Celem strony jest dostarczenie aktualnych, zweryfikowanych i istotnych informacji na temat narzędzi oraz zgromadzenie wszystkich interesujących informacji i materiałów referencyjnych. Wszystko wybrane z różnych źródeł – doświadczenie, sieć WWW, magazyny dyskowe, gazety, książki (w większości o wyczerpanym nakładzie i już nieosiągalne).

Jeżeli szukasz instrukcji związanych z Atari dotyczących kodowania lub jesteś nowicjuszem przysypanym przez ilość materiałów w sieci i nie wiesz gdzie zacząć, to jest miejsce dla Ciebie. Strona jest otwarta i w żadnym razie nie jest kompletna. Jeżeli możesz pomóc przy dodawaniu treści, robieniu skanów książek, chcesz napisać na temat nieopisany w wiki skontaktuj się.
Chciałbym także zaprosić do współpracy doświadczonych koderów do podzielenia się swoimi doświadczeniami: użytecznymi fragmentami kodu, używanymi frameworkami, opisami konfiguracji swoich zestawów narzędzi do produkcji oprogramowania (natywnymi lub nie) … Przyda się też każda uwaga.
Mam nadzieję, że strona wyewoluje do czegoś znacznie większego i godnego uwagi.

Całość chciałbym zadedykować przeszłym i przyszłym koderom oraz wszystkim ludziom nadal aktywnie wspierającymi komputery Atari.

Mała uwaga: Wszystkie tutoriale o kompilacji skrośnej pod Cygwinem/Linuxem zostały przeniesione do ww. wiki.


O wpisie