AMIDIlib status

Dzisiaj zakończył się kolejny etap prac nad biblioteką MIDI mojego autorstwa :). Kiedy zacząłem pracę nad tą biblioteką – 29tego września 2008 roku był pierwszy, historyczny commit do repozytorium SVN projektu, nie miałem pojęcia ile to wszystko zajmie i że dojdę aż tak daleko. Dzisiaj wszystkie cegiełki, budowane przez ostanie kilka miesięcy powpadały w odpowiednie miejsca i rozwiązanie zaczyna działać.
Obecnie zdekodowana sekwencja z pliku MIDI 0,1 jest już przesyłana do syntezatora. Zostało już naprawdę niewiele do pełnego zaimplementowania podstawowej funkcjonalności (odgrywanie sekwencji midi).
W najbliższych dniach bedę pracował nad obsługą tempa i wysyłaniem grup komend wg. czasu delta (w tej chwili jest to czysta formalność, bo wszystkie zdarzenia są odpowiednio posortowane). Testowy program radzi sobie w tej chwili nawet nieźle. Poradził sobie z plikiem midi typ 1 (kilka niezależnych ścieżek) z około 7000 zdarzeń MIDI na Atari Mega STE z 4mb RAM pamięci – w tej chwili jedynym ograniczeniem jest pamięć komputera.
W dalszych etapach będzie dodawana obsługa, innych niż standardowe, formatów plików MIDI (jak XMIDI, MUS etc..) oraz specificzne funkcje dla poszczególnych syntezatorów z rodziny Roland MT-32. Planuję także zaimplementować prawidłową obsługę “zaszytych” w plikach midi komunikatów SysEX oraz funkcjonalność wczytywania patch’y instrumentów z oddzielnych plików.


O wpisie