Dzień walki z kreatorami instalacji pod win XP

Piszę tak, żeby się podzielić swoimi wrażeniami z nocnej walki z instalacją M$ .NET Framework 3.5 SP1. Problem pojawił się przy nowej instalacji Visual C++ Express 2008. System odmówił skończenia instalacji. W logach systemowych była tylko informacja o błędzie instalatora z bardzo opisową przyczyną błędu, którą pozwolę sobie tutaj zacytować: “?” (tak to już ;)). Po bardzo miłej i długiej nocy i długim poranku spędzonym na szukaniu przyczyny instalacja poszła po odinstalowaniu wszystkich .NET Framework’ów do 2.0 włącznie ze wszystkimi service packami.

Druga ciekawostką (szczególnie dla graczy z Polski, którym nie chce się czekać na wydanie przez CD Projekt polskiej wersji dodatku do NWN2 ‘Storm of Zehir’) jest moja próba zainstalowania angielskiej wersji tego dodatku na spolszczonej wersji NWN2 wydanej przez CD Projekt. Instalator z miejsca protestuje znajdując polską wersję binarek i nie przechodzi do dalszych kroków instalacji. Wystarczy sobie trochę pomóc nadpisując pliki z polskiej instalacji plikami z płyty angielskiego wydania ‘Storm of Zehir’ (nwn2main.exe i nwn2main_amdxp.exe). Instalator wtedy nie protestuje (jest przekonany, że ma do czynienia z angielską wersją gry) i instalacja przechodzi do dalszych kroków.
Są tylko małe problemy z uruchamianiem, gdyż główny laucher uruchamia wersję plików wykonywalnych dla Intel x86 (nwn2main.exe), a nie dla AMD (jak to było w moim przypadku). Nie jest to problem, bo można po prostu wejść do katalogu gry i uruchomić odpowiedni plik wykonywalny ręcznie. To jest dla osób, które nie mogą wytrzymać do kwietnia tego roku ;).
Drugi mankament to może być to, że część tekstów mówionych pochodzących z wersji podstawowej jest po polsku, ale to było do przewidzenia.


O wpisie