Lay off tu, lay off tam…

Otworzyłem małą podsekcję w dziale Atari dotyczącą kompilacji skrośnej (jak to ładnie się nazywa po polsku) i współczesnych narzędzi (głównie gcc 4.3.3/ VASM/ VBCC pod winXP i Cygwin’em) na współczesnym sprzęcie, które mogą być używane do produkcji oprogramowania na 16/32 bitowe komputery Atari. Na chwilę obecną jest dużo braków, które będę uzupełniał w miarę upływu czasu.
Ustawienie całego środowiska może być czasami frustrujące, ale mam nadzieję, że ta mała podsekcja ułatwi deweloperom Atari (obecnym/przyszłym) przepięcie się na nowe narzędzia lub ułatwi trochę życie osobom, które chcą zacząć programować Atari 16/32 bit. Sekcja jest całkowicie po angielsku i raczej nie przewiduję jej tłumaczenia na język polski (no chyba, że uzbiera się odpowiednia liczba zainteresowanych).
Na stronie znajdują się także linki do najważniejszych stron z przydatnymi zasobami, narzędziami i bibliotekami.

A teraz wieści “z zupełnie innej beczki”. W ramach obecnego kryzysu (sami wiecie – globalny kryzys, masowe zwolnienia…) stoję , po ponad 3 latach współpracy z moją obecną firmą, w kolejce do wylania. Po całej fali zwolnień za granicą tylko czekałem jak to zjawisko dojdzie do mnie. To oczywiście niedobrze, ale może w końcu znajdę pracę przy produkcji gier komputerowych (korporacjom już dziękujemy).

Naturalnie to nie znaczy, że całkowicie zaprzestanę swojej działalności ;).

A ty? Cz ty też zostałeś już wylany? ;))


O wpisie